Нінулька Бегас: "А ВИ ЗНАЛИ, ЩО НА ВІННИЧЧИНІ Є СВІЙ ХОЛОДНИЙ ЯР - МІСЦЕ..."

Нінулька Бегас в facebook:

А ВИ ЗНАЛИ, ЩО НА ВІННИЧЧИНІ Є СВІЙ ХОЛОДНИЙ ЯР - МІСЦЕ ПОВСТАНСЬКОЇ СЛАВИ КОЗАКІВ ПОДІЛЛЯ! ЦЕ КИПОРІВ ЯР... Об этом сообщает 17tv.in.ua со ссылкой на СМИ.

Вчора спільно з однодумцями відвідали славетне місце, поринули у справжнє лісове царство, де відчувається героїчний дух повстанців, які під проводом отаманів Якова Шепеля і Якова Орла Гальчевського героїчно били московсько-більшовицьких окупантів у 1920-ті роки, аж до 1925 року, без надії сподіваючись вибороти волю Україні. Це історія нескорених, благородних і м ... ужніх духом українців, у більшості простих хлопців із наших сіл та селищ на Вінниччині.

Це місце зветься КИПОРІВ ЯР! Саме звідси героїчне козацтво розліталося по Поділлю немов орли, визволяти наші села від московських катів та інших більшовицьких зайд. Про це таємниче місце можна прочитати у книзі Якова Гальчевського Проти червоних окупантів і документальній повісті Романа Коваля Отаман святих і страшних. Кипорів Яр знаходиться в смузі Чорного лісу між селами Пиківська Слобідка і Уладівка Літинського району Вінницької області. І історія цього місця не поступається захоплюючій історії Холодного Яру, з тією різницею, що про перший наші земляки дуже мало знають. І ми ставимо за мету виправити цю кричущу несправедливість.

Екскурсію стежками повстанської славим нам провів директор Уладівської ЗОШ І-ІІІ ст., депутат Літинської районної ради, патріот Олександр Масний. Ми відвідали памятний знак на ньому написано Кипорів Яр був місцем таборування українських козаків-повстанців, які на чолі з отаманами Яковом Шепелем та Яковом Гальчевським-Орлом у 1920 1925 рр. зі зброєю в руках боролися за волю нашого народу, біля якого вклонилися духу наших героїв. Памятник встановили члени клубу Холодний яр і небайдужі земляки, і він стоїть при дорозі Пиківська Слобідка Уладівка, яка перетинає Кипорів Яр.

Також ознайомилися із можливими місцями, на яких планується проводити вишкільні таборування для молоді і теренову гру - місцевість для цього ідеальна. Крім того, обговорили питання відновлення і реконструкції повстанської криївки старожили ще памятають, де були криївки і стайні повстанців і облаштування території навколо памятного знаку. Ідей і пропозицій є достатньо, тому готую низку депутатських звернень з метою їх реалізацї найближчим часом.

А місце чудове, дорога тягнеться смугою лісів через ці славетні козацькі села. Наш обовязок зберегти память про подвиги наших повстанців, подбати про їх належне вшанування, а також виховувати молодь на прикладах звитяг наших героїв. Розвідку ми зробили, відтепер плануємо конкретні кроки для поширення інформації про Кипорів Яр та залучення громадськості до різних заходів з метою вшанування Героїв Кипорового Яру. Про наші найближчі конкретні кроки поінформуємо згодом...

Слава козакам Кипорового Яру!

# Кипорів_ЯрНінулька Бегас
Нінулька Бегас
Нінулька Бегас
Нінулька Бегас
Нінулька Бегас


ТОП новости

Вход

Меню пользователя